WB AYARI VE BENZERİ BİR KAÇ PROBLEM

emirsilver

Sony Alfa
Forum Üyesi
25 Ağu 2022
1
0
1
Gövde
A7S2
Gövde 2
A7S3
Lens
16-35 G MASTER
Lens 2
24-70 ZEISA
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Herkese selamlar, öncelikle forumda çok yeniyim ve çok sıcak sohbetlern olduğunu görmekteyim. Umarım birşeyler öğreneliriz hep birlikte. Çok pimpirkli birisiyimdir o sebepten dolayı yanılıyorda olabilirim belki ama şöyle özetlemem gerekirse A7Sİİ makinamda wb ayarım sanki bana hep yeşile kaçıyormuş gibi geliyor enteresan şekilde yada artık benim gözlerim yosunlaştı cidden 😀 yani sensör bozulmuş olabilir mi sanki üstünde bir nd filtre varmışcasına renkten çalıyor gibi bir şeyler hissediyorum. Ayrıca bu makinanın yine nesil farkımdır bilmiyorum ama a6300 makinaya göre dahi çok yavaş odak atıyor video kaydında bunlar normalmidir sizce ?

Esat

A7 III
Yönetici
18 Kas 2019
361
96
28
İstanbul
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony A6000
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Lens 3
PK 28mm f2.8
Lens 4
PK 50mm f1.4
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Selam. Hoşgeldiniz.

Gövdeyi kullanmadım ama Sony gövdelerde wb bozukluğu veya anormalliği bana hiç denk gelmedi. Kamera ekranında mı öyle geliyor yoksa monitörde izleyince mi. Bilgisayarda ve kamera ekranında izlerken farklar var mı mesela